vineri, 9 noiembrie 2012

Au fost in vizita in capitala!

* HC Dunarea s-a facut de ras la Bucuresti * CSM Bucuresti – HC Dunarea Braila 27-22 (12-12) *
In etapa a aVII-a a Ligii Nationale de handbal feminin, echipa locala, HC Dunarea a jucat pe terenul din capitala a gruparii CSM Bucuresti. Inceputul de meci, si atat, a fost favorabil echipei antrenate de Ioan Baban, HC Dunarea conducand in capitala inca din primul minut insa bucurestencele nu s-au lasat si au egalat 2-2 in minutul 7 al partidei. Dobre si-a amintit ca trebuie sa-si ajute colegele si a blocat poarta cat a putut insa apararea de la linia de noua metri nu a functionat. Din nefericire jocul prost al pivotului Shutska si nesiguranta Adei Moldovan au facut ca la pauza tabela sa arate 12-12, dupa ce HC Dunarea a condus chiar si la patru goluri.
In cea de a doua repriza nimic nu a mai mers la HC Dunarea, CSM Bucuresti conducand detajat in partea a doua a meciului. Repriza a doua a fost cea mai proasta, jucata vreodata de HC Dunarea, de cand este antrenata de Ioan Baban. HC Dunarea a jucat haotic in partea a doua a meciului iar rezultatul de pe tabela de marcaj este fidel desfasurarii de forte din teren.
Evolutia scorului: 0-2 (min 3), 2-2 (min 7), 2-4 (min 10), 4-6 (min 14), 4-7 (min 16), 6-9 (min 19), 8-9(min 22), 9-10 (min 25), 12-11 (min 28), 12-12 (pauza), 14-13 (min -35), 17-16 (min 45), 21-16 (min 48), 23-20 (min 55), 25-21 (min 58), 27-22 (final).